'
5 Kurslar Gösteriliyor
Orta Seviye

ETKİN İLAHİYAT PROGRAMI bünyesindeki Din Bilimleri modülü, Din Sosyolojisi, Din Psikolojisi ve Din Eğitimi derslerini içerir. Metin-anlam-yorum ilişkisi gözetilerek belirlenen konular İngilizce metin destekli olarak işlenmektedir.

Orta Seviye

ETKİN İLAHİYAT PROGRAMI bünyesindeki Dini Düşünce modülü Din Felsefesi ve Karşılaştırmalı Dinler Tarihi derslerini içerir. Metin-anlam-yorum ilişkisi gözetilerek belirlenen konular İngilizce metin destekli olarak işlenmektedir.

Orta Seviye

ETKİN İLAHİYAT PROGRAMI bünyesindeki İslam Düşünce Akımları modülü, İslam Mezhepler Tarihi ve Tasavvuf derslerini içerir. Metin-anlam-yorum ilişkisi gözetilerek belirlenen konular Arapça metin destekli olarak işlenmektedir.

Orta Seviye

ETKİN İLAHİYAT PROGRAMI İlahiyat Programı bünyesindeki İslam İlahiyatı modülü Kelam ve İslam Felsefesi derslerini içerir. Metin-anlam-yorum ilişkisi gözetilerek belirlenen konular Arapça metin destekli olarak işlenmektedir.

Tüm Seviyeler

ETKİN İLAHİYAT PROGRAMI bünyesindeki İlahiyat Temel Alanı modülü Tefsir, Hadis ve Fıkıh derslerini içerir. Metin-anlam-yorum ilişkisi gözetilerek belirlenen konular Arapça metin destekli olarak işlenmektedir.